İade ve Değişim

İade, Değişim ve Sipariş İptali
1.    Fuarbaby Toptan dan satın almış olduğum ürünleri nasıl iade edebilirim?
www.fuarbaby.com’ dan satın almış olduğunuz ürünler gerek cayma hakkı kapsamında ve gerekse ayıplı ürün kategorisinde ancak Internet Mağazası üzerinden  iade edilebilmektedir. Internet üzerinden satın alınan ürünlerle ilgili olarak Fuarbaby Mağazalarımızda ürün iadesi yapılmamaktadır.
A.  İade koşulları:
a.1. Cayma hakkı kapsamında iade;
4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 3/e Md. si gereği “Tüketici” sıfatını taşıyan ALICI’LAR Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim alındığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde reddederek iade etme hakkına sahiptir. Cayma Hakkı’nın tam tanımı ve kullanım koşulları Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formu, satış Sözleşmesi ve Cayma Hakkı sayfamızda ayrıntısı ile belirtilmektedir. Kısaca;
www.fuarbaby.com ‘dan  satın almış olduğunuz ürünleri cayma hakkı kapsamında  iade etmek için malın tesliminden itibaren 7 gün içinde yazılı bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bildirimi iadeli taahhütlü mektup, telgraf  veya (bilgi@fuarbaby.com)  adresimize bir mail göndererek yapabilirsiniz.
Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanısıra 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen Ürün'ün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin fatura ile birlikte ALICI’ya yollanmış olan iade formu doldurulmak suretiyle, kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI'ya teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
a.2. Üretim hatası veya ayıplı sayılan ürünlerde iade;
Üretim hatası veya ayıplı olduğunu düşündüğünüz ürünlerde ise; Teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde bildirip, bildirimin ardından en geç 7 iş günü içinde Fuarbaby ulaştırarak para iadesi, değişim, onarım ya da bedel iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda üretim hatası veya ayıplı olduğu düşünülen ürünler, üretici firmalar tarafından kontrol edilerek isteminizin yerine getirip getirilemeyeceği kararı verilecektir. Kontrol süreci üretici firmalara bağlı olduğu için bu tür taleplerin sonuçlanması firmaların süreçlerine tabidir
Degişim ancak internet sitesinde bulunan aynı ürün, aynı renk ve sayıda stoklarda mevcut olmak koşulu mümkündür. Aynı ürünün stoklarda bulunamaması halinde bedel iadesi yapılması söz konusu olacaktır.
B. Kargo ile geri gönderim:
Cayma Hakkı kapsamındaki iadeler için talebiniz onaylandıktan sonra size gönderilen kargo onay kodu ile kargo firması çağrı merkezi üzerinden bulunduğunuz yerden ürünün teslim alınmasını talep edebilir ya da isteğinize bağlı olarak size en yakın kargo şubesinden kargo onay kodu ile ürünü yollayabilirsiniz. Cayma hakkının söz konusu olduğu durumlarda; Bu hak kapsamındaki iadelerde kargo bedeli SATICI tarafından karşılanacaktır.
Diğer iadelerde ürünün fuarbaby’e ulaştırılması sorumluluğu ve kargo bedeli müşteriye ait olup, üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilecektir.
İade edilmek istenen ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak orjinal faturası, fatura ile birlikte yollanan iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olarak, birlikte teslim etmeyi unutmayınız. . Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
Faturası tüketiciler dışında, gerçek kişi tacir veya sermaye şirketleri adına düzenlenen satımlarda; Cayma hakkı mevcut bulunmamakta olup, ayıplı ürünlerden kaynaklanan sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmesi gerekmektedir. Bu gerek yerine getirilmedikçe hiçbir surette iade yapılamaz.
Ürünün iadesi sırasında  paketlemesini ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapmanızı önemle rica ederiz.
İade Adresi : Fuar Bebek ve Çocuk Ürünleri
E-Ticaret Departmanı
101/1 Sk. No:2 Beştelsiz Mahallesi 34020 Zeytinburnu İSTANBUL/TURKİYE
V.D DAVUTPAŞA
NO:388 071 1328
C.Geri Ödeme:
İade talebiniz onaylandığında, ürünün bedeli  kredi kartınıza  iade edilecektir.  Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. ALICI olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.
İade talebiniz onaylanmadığı takdirde, tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve eğer ürün incelenmek üzere tarafımıza gönderilmiş ise adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.
2.    Değiştirme yapabilir miyim?
Değişim ancak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ALICI’nın durumuna göre Türk Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde üretim hatası veya ayıplı ürün söz konusu ise;  ALICI’nın değişim talebinde bulunması halinde ancak internet sitesinde ilan edilen aynı ürünün yine internet sitesinde ilan edilen stoklarda bulunması ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bedel iadesi yapılacaktır.
3.    Her ürünün iadesi mümkün mü?
Fotoğraf çekiminden kaynaklanan renk ve tasarım farklılıkları üründeki ayıp olarak ileri sürülemez ve bu nedenle iade istenemez.
Ayrıca, www.fuarbaby.com'da satışa sunulan ürünlerin bazıları özel değişim/iade koşullarına tabidir.
Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, iç giyim, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.
 
4.    Siparişimi iptal edebilir miyim? Ürünler kargoya verildikten sonra siparişi iptal etmem mümkün mü?
Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, siparişinizin iptalini siparişlerim bölümü üzerinden yapabilir, e-posta (bilgi@fuarbaby.com) ile talebinizi iletebilir veya destek hattımızı (0212) 516 5550 hafta içi çalışma saatleri içinde arayarak iletebilirsiniz.
Siparişinizin kargoya teslim edilmiş olması halinde ise; Fatura ile birlikte gönderilmiş olan iade formu doldurularak, faturanızın bir nüshası ile birlikte İade Adresi : Fuar Bebek ve Çocuk  Ürünleri. E-Ticaret Departmanı 101/1 Sk. No:2 Beştelsiz Mahallesi 34020 Zeytinburnu İSTANBUL/TURKİYE adresine Kargo  ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Ürünlerinizin iade sürecinin sağlıklı olarak gerçekleştirebilmesi için gönderinizin üzerine A4 Kağıtla İADE EDİLECEKTİR başlığını ekleyebilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olabilmemiz adına Kargo firmasından sağlayabileceğiniz Gönderi kodunu saklayınız. İade edeceğiniz ürünlerin  düzgün olarak paketlendiğinden kırılacak eşyalar bakımından “kırılacak eşya” uyarısının yapılmasına ve ayrı ayrı orijinal ambalajlarında olmasına dikkat ediniz. İadelerinizin içine durumu açıklayıcı bir not eklemeniz iade sürecinizin hızlanması açısından yararınıza olacaktır.
Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi  kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.
 
5.    İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?
 
İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak kredi kartınıza yansıtılacaktır. İade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.
6.    Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığım farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?
 
www.fuarbaby.com ‘dan satın almış olduğunuz ürünleri sitemizde ilan edilen koşullarda  iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken  kullanmış olduğunuz kredi kartına iade edilmektedir.Bu nedenle başka bir kredi kartına iade ödemesi yapılmamaktadır.
7.    Hediye alışverişlerinde değiştirme nasıl yapılır?
Malın tesliminden itibaren 7 gün içinde SATICI’ ya yazılı olarak bildirilmek koşulu ile  ve gerek mesafeli satış sözleşmesinde ve gerekse web sitemizde ayrıntısı belirtilmiş cayma hakkı prosedürlerine uyularak iade yapılabilecektir.
8.    Hediye alışverişlerinde değiştirme nasıl yapılır?
Cayma Hakkı, sadece 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında kalan satın almalar bakımından geçerli olan ve anılan yasanın 9 ve 9/A Maddesi gereği ; Tüketicinin, mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı  teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahip olduğunu, Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu sürenin sözleşmenin imzalandığı tarihte başladığı bir haktır. Cayma hakkının söz konusu olduğu “tüketici” sıfatını taşıyan ALCI’ların satın aldıkları ürünler bakımından;
 

Bu sitede Mplus E-ticaret yazılımları kullanılmaktadır.